تصاویر

آمار بازدید سایت

بازدید امروز :1
بازدید ديروز :228
بازدید ماه :5395
کل بازدیدها :407049

عنوان : خشكسالي و راههاي مقابله با آن در مراتع استان كردستان
16 مرداد 1388
Imageخشكسالي(Drought) به دوره اي اطلاق ميشود كه درآن كمبود آب سبب كاهش رشد و عملكرد نهايي گياهان ومحصولات عمده يك منطقه گردد. خشكسالي اقليمي در اثر تركيبات چندي از عوامل رطوبت اندك، درجه حرارت بالا، سرعت باد زياد بئوجود مي آيد. خشكسالي خاكي در اثر رطوبت پايين خاك بدنبال بارندگيهاي اندك، نفوذ پذيري كم خاك و يا ظرفيت پايين نگهداري آب خاك حاصل ميشود
عنوان مقاله:گاهي به وضعيت كلي كشاورزي و منابع طبيعي استان كُردستان
16 مرداد 1388
Imageاستان كردستان با مساحت 28203كيلو مترمربع شهرستانهاي سنندج، مريوان، سروآباد، كامياران، دهگلان، بيجار ، ديواندره،سقز و بانه را در بر گرفته است و  داراي320000هكتار جنگل و 1400000هكتار مرتع و 540000 هكتار اراضي زراعي ديم و 100000 هكتارآبي  است . هنوز نتوانسته ايم بهره برداري و حفاظت سنتي و غير علمي  در امر كشاورزي  ومنابع  طبيعي تجديد شونده را به مديريت علمي و مدرن تغيير دهيم
عنوان مقاله: رعايت حقوق شهروندي پيشنياز جامعه مدني
16 مرداد 1388
Image بديهي است در يك  جامعه مدني و دمكراسي حقوق شهر وندي  رعايت وتمام ملت در رشد و شكوفايي اقتصادي واجتماعي و فرهنگي به نسبت توان خود فعاليت و در مديريت كلان اعم از وزرا و سفرا نقش خواهند داشت .آن وقت كشوراز جزء به كل در قالب شوراها ورهبران محلي ونمايندگان مجلس اداره و قطعا كشوري مستقل ، مقتدر ، وپيشرو درتمام زمينه ها خواهيم داشت. 
نقش صنعت محلي در اقتصاد و ايجاد اشتغال مردم
13 مرداد 1388

Imageمقدمه:
شهرستان هاي مريوان و سروآباد جايگاه تمدني است كه همزمان با تمدن بشري داراي فرهنگي غني اما ناشناخته و با ارزش نياكان قوم كرد است كه در دورترين نقطه غربي كشور ايران واقع شده اند. براساس سرشماري عمومي نرخ رشد جمعيت شهري در استان كردستان 1/5 و نرخ رشد جمعيت روستائي 4/1- مي باشد اما در شهرستان مريوان هم نرخ رشد جمعيت در شهر 1/7 و در روستاها 64/1 اعلام گرديده است. 

‹‹مروري بر تاريخ گذشته، حال و آينده كرد دركردستان ››
13 مرداد 1388
Imageتيره روزي كرد ها از زماني آ غاز شدكه جنگ هاي بد فرجام مذ هبي در سال 1639 ميان شاهان صفوي و تر كان عثماني و متعاقب آن جنگ روسيه تزاري ودولت قاجاردرقرن 19 در گرفت كه دراين جنگها مركززورآزمايي آنان كردستان بودوباعث كشتار و خانه خرابي  كردها شد. البته در جنگ جهاني اول انگليس وهم پيمانانش كردستان بزرگ را چون گوشت قرباني تقسيم كردند، به طو ري كه دولت تر كيه از زمان سقوط امپراطوري عثماني و تاسيس جمهوري لا ئيك وشاهان صفوي و قا جا ر و پهلوي در ايران وساير دولتمردان آن زمان در عراق ، سوريه وروسيه (استالين) هر كدام به نوبه خود دركشتار و تبعيد هاي دسته جمعي ، تخريب سرزمين كردستان و سر كوبي كرد دريغ نكردندوتاجايي درنژاد پرستي پيش رفتند كه منكر وجود ملت كرد دركردستان بوده اند
از دوم خرداد 76 تا 22 خرداد 88
31 فروردين 1388
Imageیک دهه قبل رخدادی سیاسی، اجتماعی در تاریخ انقلا ب اسلا می بوقوع پیوست که بعد از آن کلمات و اصطلا حات جدیدی در ادبیات سیاسی کشور ظهور کرد، به تبع آن مردم کردستان به خصوص اهل قلم این دیار و دور غریب افتاده کشور با جدیت و کنجکاوی بیشتری توانست دیدگاه ها و تفکر خودشان را نسبت به مسایل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در محافل علمی و ادبی، سمینارها، کنفرانس ها و روزنامه ها بیان و یا مکتوب نمایند و مثل گذشته باطرح خواسته به عدم همراهی با نظام متهم نگردند.
بيانيه نماینده مریوان وسروآباد به مناسبت روز جهاني قدس
-
Imageهم اينك در آستانه سي‌امين سال روز جهاني قدس به عنوان راهبردي‌ترين سند سياسي ديني انقلاب اسلامي ايران فرض مسلم است با شركت هماهنگ و منسجم در راه‌پيمايي روز قدس حمايت همه جانبه‌ي خويش را از حركت استقلال‌طلبانه‌ي مردم فلسطين و قيام انتفاضه اعلام نماييم و اقدامات ددمنشانه‌ي رژيم اشغالگر صهيونيست در به شهادت رساندن مردم مظلوم ،بیگناه ومسلمات  فلسطيني را محكوم نماييم .
پیام تبریک مهندس اقبال محمدی به مناسبت عیدسعیدقربان
-
Imageعید فرخنده قربان، یادآور تسلیم مطلق و آگاهانه‌ی دو بنده‌ی برگزیده‌ی خدا، ابراهیم خلیل و اسماعیل ذبیح - علی‌ نبینا و علیهما الصلاة والسلام - فرا رسید و بار دیگر فرمان دلنواز خداوند که:" وَأَذِّنْ فِي النَّاسِ بِالْحَجِّ يَأْتُوكَ رِجَالاً وَعَلَى كُلِّ ضَامِرٍ يَأْتِينَ مِنْ كُلِّ فَجٍّ عَمِيقٍ" در دل‌های پاک مشتاقان لقایش را به سوی حرم امن خود فرا خواند. اینجانب این یادمان ارجمند را که به تعبیر رسول گرامی اسلام-صلی الله علیه وسلم- بزرگترین عید مؤمنین است، به محضر یکایک برادران و خواهران  ارجمند، هموطنان گرامی و عموم مسلمین  بخصوص مردم متدین شهرستانهای مریوان وسروآباد تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم. 
اقبال محمدی  نماینده مردم شریف مریوان وسروآباد 
انتخابات فرصتی برای اعتمادسازی جلب مشارکت همه جانبه مردم کردستان
-
Imageاقبال محمدی؛ نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد و رئیس فراکسیون نمایندگان کرد مجلس شورای اسلامی استان کردستان در سالهای اخیر شاهد تحولاتی جدی و آبستن رویدادهای جدی‌تر بوده و بدون شک در آینده باید در انتظار پدیده‌های جدید باشیم که با منافع ملی ما گره خورده و برگزاری انتخابات بهترین فرصت برای اعتمادسازی در این استان است.بعضی از مدیران ارشد گذشته استان کردستان بسیاری از پل های اعتماد بین مردم و نظام را تخریب کرده اند و به عبارتی اگر صدای بی اعتمادی امروز شنیده شود، صدای سازهایی است که در آن سال ها نواخته شده است که به گونه ای نگرانی در ارتباط با مشارکت سیاسی و اجتماعی این منطقه باید جدی گرفته شود.


<< شروع < قبل 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 بعد > آخر >>

نتایج 691 - 699 از 699