تصاویر

آمار بازدید سایت

بازدید امروز :18
بازدید ديروز :228
بازدید ماه :5412
کل بازدیدها :407066

هشتمين نطق حين دستورنماينده مريوان وسروآباد 89.3.30
31 خرداد 1389
Imageنماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی از عدم اجرای 190 مصوبه سفر دوم هیات دولت به استان کردستان خبر داد.به گزارش خبرنگار خانه ملت، "اقبال محمدی" در نطق میان دستور خود در جلسه علنی روز یکشنبه اظهار داشت: با تبریک ماه رجب و گرامیداشت سالگرد جهاد سازندگی و تبریک هفته جهاد کشاورزی به همکاران خودم، چهارمین قطعنامه کاملا سیاسی شورای امنیت سازمان ملل درباره تحریم ایران را محکوم می نمایم. از تمامی آزادیخواهان جهان درخواست دارم برای شکست محاصره غزه بپا خیزند.ویبا بیان اینکه دوام دنیا و تداوم زندگی در آن به اجرای عدل و داد بستگی دارد و برای تحقق آن جز اجرای قانون و عمل به آن راه دومی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: نمایندگان با تدوین قوانین پویا و جامع و با نظارت دقیق بر اجرای آن به عهد و پیمانی که با خدا و ملت بسته اند وفا کنند «ان العهد کان عنه مسئولا».

نماینده مریوان افزود: اگر قانون بدون پشتوانه اجرایی باشد همچون چراغی است در شب تاریک به دست انسانهای نابینا که هیچ ارزش و اعتباری ندارد. نه مجلس معنی و مفهومی دارد نه تدوین قوانین.
وی تاکید کرد: بدین صورت و در چنین شرایطی آنچه رواج خواهد یافت رشوه خواری و پارتی بازی و حیف و مقل و غارت و چپاول و در نتیجه محروم کردن افراد از حق شرعی و قانونی خود، ماحصل آن مردم اعتماد خود را نسبت به دولت، قانون و مجلس از دست خواهند داد در حالی که مهمترین سرمایه کشوری اعتماد مردم است.
محمدی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: یک سال از سفر معنوی و تاریخی مقام رهبری به استان کردستان گذشت. ضمن گرامیداشت سالگرد این سفر معنوی و تاریخی انتظار دارم وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی استان در سال همت مضاعف و کار مضاعف به اجرای به موقع مصوبات سفر اهتمام ویژه داشته باشند.
وی متذکر شد: با توجه به عدم اجرای 190 مصوبه سفر دوم هیات دولت، امیدوارم مسئولین کشوری و استانی با برنامه ریزی دقیق و تخصیص به موقع، مصوبات مذکور بخصوص موارد مربوط به حوزه انتخابیه ام از قبیل مطالعه و لایروبی دریاچه زریبار، احداث نیروگاه برق 230 کیلوولتی، جاده کنارگذر مریوان، توسعه زیرساختها و دو بانده کردن مرز رسمی باشماق تا مریوان و جاده اصلی مریوان ـ سروآباد به سنندج، و تسریع در اجرای محورهای بین شهری تیژتیژه ـ گاران، سقز به مریوان، مریوان به بانه و محور روستاهای اورامانات، ژاورود، کوماسی، کلاترزان، ویسه به سیانا، نی به بردشه و خاوومیرآباد، شهرکهای صنعتی مریوان و سروآباد، کارخانه سیمان، ارتقای منطقه ویژه اقتصادی مریوان به منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی و غیره تلاش مضاعف نمایند.
نماینده مریوان گفت: از وزیر بهداشت و درمان درخواست دارم با توجه به اعتراضات جمعی از شرکت کنندگان آزمون دستیاری ضمن معرفی متخلفان و شفاف سازی  پرونده مذکور، علت تاخیر چهل روزه در اعلام نتایج آزمون 13 اسفند 88 را پاسخ دهند و مشخصات دقیق 1700 نفری که نمره بالای 400 کسب کرده اند را به ترتیب اولویت منتشر تا ابهامات شرکت کنندگان رفع گردد.
اقبال محمدی اظهار داشت: جناب آقای رئیس جمهور، جنابعالی در مراسم تنفیذ و تحلیف به واژه های عدالت، همه شهروندان درجه یک هستند، افراد با همدیگر مساویند، اشاره و تنوع قومی و مذهبی و دینی را نعمت خداوندی دانستید اما در استانهای سنی نشین نه تنها شعار جنابعالی عملی نشده بلکه در ذهن بالغ بر 15 میلیون جامعه اهل سنت در 13 استان کشور هنوز این سوال باقی است چرا پستهای کلیدی حتی در حد معاون و مدیران کل وزیر، استاندار و... براساس سهم جمعیت و شایستگی و کارآمدی به اهل سنت واگذار نشده است.
وی افزود: ضمن آرزوی توفیق برای آیت الله لاریجانی ریاست قوه قضائیه، توجه ایشان را فصل یازدهم بخصوص اصول 156، 161 و 165 تا 174 قانون اساسی معطوف و درخواست دارم تا با استفاده از اختیارات خویش در صدور احکام سنگین صادره برای عده ای فریب خورده در کردستان و سنی نشین که به دلیل خاصی منبعث از جوانی مرتکب اشتباهاتی شده اند تجدیدنظر تا انشاءالله شرایط توبه و بازگشت آنان به نظام جمهوری اسلامی فراهم گردد.
محمدی گفت: از وزرای دادگستری و اطلاعات تقاضا دارم دستور فرمایند پرونده متهمین سیاسی را به دقت ویژه ای بررسی و ضمن اطلاع رسانی به موقع و شفاف سازی از تبلیغات سوء دشمنان جلوگیری گردد.
وی افزود: از نیروی انتظامی استان کردستان درخواست دارم که با رعایت قانون از تیراندازی بی جهت و غیرضرور که منجر به قتل شهروندان می گردد پرهیز نمایند.
نماینده دیوان گفت: از نمایندگان محترم اعضای فراکسیون شهرهای مرزی درخواست دارم ضمن تشکیل جلسات مستمر، تدوین برنامه پنج ساله پنجم و لایحه بودجه سالانه را به سمت حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی، کشاورزی، فرهنگی و سیاسی و محرومیت زدایی، فعال نمودن مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و مهار آبهای سطحی و غیره سوق دهند.


كد خبر: 371 تعداد بازدید خبر: 1071 چاپ خبر ارسال خبر به يك دوست

  

  • نظرتان را در مورد این خبر با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگي:
پست الکترونیکی:
عنوان نظر:
متن نظر:

کد داخل کادر را وارد کنید* Code