تصاویر

آمار بازدید سایت

بازدید امروز :18
بازدید ديروز :228
بازدید ماه :5412
کل بازدیدها :407066

نهمین نطق حین دستورنماینده مریوان وسروآباد 89.7.14
22 مهر 1389

Imageاقبال محمدي نماينده مردم مريوان  وسروآباددر مجلس شوراي اسلامي در نطق ميان دستور در صحن علني مجلس گفت : جناب آقای احمدی نژاد؛ اگر عدالت و مهرورزی در میان همه اقوام عملی شود، اگر احساس محرومیت و نابرابری و تبعیض از میان برود، اگر همه ایرانیان در اداره امور، خود را سهیم و شریک بدانند و اگر به آداب، رسوم و مذهب و فرهنگ مناطق در حد قانون احترام گذاشته شود،با اطمینان می گویم، کاستی ها و رخدادهای دردناک دشمن شاد کن از این خطه و سرتاسر ایران محو خواهد شد. محمدی خاطرنشان کرد: به وزیر آموزش و پرورش تذکر می دهم که در راستای دستور مقام معظم رهبری پرونده 2200 معلم که اوایل انقلاب به ناحق اخراج شده اند را تعیین تکلیف نماید.

 

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "اقبال محمدی" در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز ـ چهارشنبه ـ مجلس شورای اسلامی با تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع) با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: ماه بازگشایی مدارس و دانشگاه و آغاز سال تحصیلی را به 20 میلیون جامعه فرهنگی، دانش آموزان و دانشجویان، اولیاء، معلمان و اساتید بزرگوار تبریک گفته و روز ملی دامپزشکی را گرامی داشته و از خدمات ارزنده این اقشار تشکر می نمایم.
وی همچنین ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: هر چند برخوردهای چکشی و غیرمنطقی عده ای از نیروهای انتظامی در استان کردستان به خصوص در شهرهای مرزی موجب کاهش اعتماد بین جمعی از مردم با نیروی انتظامی کردستان شده اما امنیت و نظم اجتماعی در سراسر ایران مدیون و حاصل تلاش شبانه روزی این عزیزان است لذا از زحمات آنان تقدیر و تشکر می نمایم.
محمدی با اشاره به مواضع محمود احمدی نژاد در سازمان ملل اظهار کرد: دفاع حق طلبانه آقای رئیس جمهور از نظام جمهوری اسلامی در سازمان ملل قابل تقدیر است اما همانطور که امام راحل فرمودند «مجلس در راس امور است» تا با دیکتاتوری مقابله نماید.
وی به سخنان رئیس جمهور درباره جایگاه مجلس اشاره کرد و گفت: آقای احمدی نژاد؛ اگر نمایندگان دوره هشتم تاکنون نجابت به خرج نمی دادند ، طبق اصل 86 تا 89 قانون اساسی خیلی از وزراء و حضرتعالی را استیضاح می کردند.
وی ادامه داد: آنگاه عده ای معلوم الحال آشکارا مقابل خانه ملت به رئیس مجلس و نمایندگان اهانت نمی کردند و هیچ وقت در شأن و منزلت قوه مقننه به دیدگاه امام راحل و رهبر فرزانه شک نمی شد.
نماینده مریوان به سفر سال پیش مقام معظم رهبری به استان کردستان اشاره کرد و گفت: در سفر سال گذشته مقام معظم رهبری فرمودند نگرش امنیتی نسبت به کردستان پایان یابد و به حل مشکل و علت اصلی نارسایی های این خطه از کشورمان که همانا عدم توجه به توسعه متوازن و سرمایه گذاری های صنعتی، کشاورزی و عمرانی است پرداخته شود.
محمدی در ادامه به طرح سوالاتی از رئیس جمهور پرداخت و خاطرنشان کرد: گناه جوان کردستانی چیست که با وجود تحصیلات عالیه باید بیکار باشد آیا این امر یکی از ریشه های ناهنجاری اجتماعی و سیاسی نیست؟ درد مردم کردستان بی فردایی، گرانی و غیرخودی دانستن، بی توجهی به مسائل فرهنگی و آداب و رسوم اوست و گرنه کرد ایرانی در هر جا باشد تا شهادت، حاضر به فداکاری در حفظ نظام و انقلاب است.
وی ادامه داد: جناب آقای احمدی نژاد؛ اگر عدالت و مهرورزی در میان همه اقوام عملی شود، اگر احساس محرومیت و نابرابری و تبعیض از میان برود، اگر همه ایرانیان در اداره امور، خود را سهیم و شریک بدانند و اگر به آداب، رسوم و مذهب و فرهنگ مناطق در حد قانون احترام گذاشته شود،با اطمینان می گویم، کاستی ها و رخدادهای دردناک دشمن شاد کن از این خطه و سرتاسر ایران محور خواهد شد.
محمدی با اشاره به مشکلات استان کردستان خاطرنشان ساخت: در استان کردستان با مساحت 28203 کیلومتر مربع و 320000 هکتار جنگل و 4/1 میلیون هکتار مرتع و حدود یک میلیون هکتار اراضی زراعی دیم و آبی، هنوز نتوانسته ایم مدیریت سنتی در امر کشاورزی و منابع طبیعی را به مدیریت علمی و مدرن تغییر دهیم.
وی تصریح کرد: حجم نزولات جوی استان 7/13 میلیارد مترمکعب در سال برآورد شده است که تنها یک میلیارد مترمکعب آن هم با راندمان حدود 35 درصد قابل استحصال است.
 نماینده مریوان افزود: در صورتی که سالانه 3 میلیارد مترمکعب در مسیر رودخانه های حوزه سیروان از کشور خارج می شود و آب سدهای محزنی گاوشان و شهید کاظمی بر کشاورزان و باغداران کردستانی حرام است و مدیریت آنها را به استانهای همجوار سپرده اند.
محمدی در پایان در تذکراتی به مسئولان اجرایی گفت: به وزارت نیرو و پیمانکاران سدهای در دست اجرای استان کردستان از قبیل آزاد، ژاوه، سنگ سیاه، زیویه، سیازاخ، سورال، تلوار تذکر می دهم که حقوق و مزایای معوقه 2 الی 4 ماهه حدود 2500 نفر کارگران مشغول به کار در سدهای مذکور را بپردازند همچنین جهت جلوگیری از نابودی دریاچه زریوار نسبت به لایروبی آن اقدام و آلاینده های ورودی به دریاچه را کنترل و سد گاران را برای نجات آن به بهره برداری برسانند.
وی افزود: به وزارت صنایع و معادن و مسئولین و بانکهای عامل استان تذکر داده می شود که تمامی واحد صنعتی بزرگ کردستان از قبیل شرکت فولاد زاگرس (300 کارگر) کاشی کسری (215 کارگر) تولیدی ماکرو (120 کارگر) واحدهای تولید قطعات تراکتور (150 کارگر) و تراکتورسازی (130 کارگر)، فرش نخستین (58 کارگر)، گچ کردستان (50 کارگر)، پرریس (150 کارگر) رویا پلاستیک (45 کارگر) شرکت دیاکوسنگ (30 کارگر)، شرکت لبن دوش (25 کارگر)، شار ریس (40 کارگر) فرانوش قروه (121 کارگر) و پوریای سنندج (15 کارگر) در آستانه بحران قرار گرفته اند و با عنایت به میزان اشتغالزایی حدود 1500 کارگر نسبت به تامین نقدینگی و سرمایه در گردش و تقسیط مجدد اقساط معوقه آنها اقدام عاجل مبذول گردد.

كد خبر: 425 تعداد بازدید خبر: 1060 چاپ خبر ارسال خبر به يك دوست

  

  • نظرتان را در مورد این خبر با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگي:
پست الکترونیکی:
عنوان نظر:
متن نظر:

کد داخل کادر را وارد کنید* Code