تصاویر

آمار بازدید سایت

بازدید امروز :18
بازدید ديروز :228
بازدید ماه :5412
کل بازدیدها :407066

دوازدهمین نطق نماینده مردم مریوان وسروآباد 90.5.9
09 مرداد 1390
Imageتوسعه اشتغال در غرب کشور، حجم قاچاق را کاهش می دهد
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: مسئولان اجرایی کشور باید با ایجاد یک میلیون شغل در مناطق مرزی غرب کشور موجب رونق اقتصادی، کاهش حجم قاچاق و افزایش امنیت این مناطق شوند."اقبال محمدی" در نشست صحن علنی امروز ـ یکشنبه 9 مرداد ـ مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان این که شهرهای آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و ایلام در مجاورت کشور عراق هستند، بیان کرد: مسئولان اجرایی باید برای تأمین امنیت این شهرها اقدام‌های لازم را انجام دهد.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: مسئولان اجرایی کشور باید با ایجاد یک میلیون فضای شغلی در مناطق مرزی غرب کشور موجب افزایش رونق اقتصادی در این مناطق، کاهش حجم قاچاق و افزایش امنیت شوند.
وی با یادآوری این که دو سال از وعده مسئولان برای باز شدن مرز دزلی در شهرستان سروآباد می گذرد، تصریح کرد: متأسفانه تاکنون اقدام مناسبی در این زمینه انجام نشده است و مردم این منطقه با مشکلات فراوانی روبه‌رو هستند.
محمدی با بیان این که در ماه‌های گذشته بنا به دلایلی مرزبانان غربی کشور مانع عبور مردم بومی این منطقه از مرز شده اند، تصریح کرد: این در شرایطی است که ورود خشکبار تجار تهرانی از این مرزها به راحتی انجام می‌شود و این موضوع در آینده نزدیک مشکلاتی مانند بیکاری و افزایش قاچاق را در این منطقه به وجود می‌آورد.
وی تاکید کرد: با توجه به این که رهبر معظم انقلاب سال جاری را سال جهاد اقتصادی را نام‌گذاری کردند، مردم مریوان و سروآباد از مسئولان اجرایی انتظار دارند با اقدام های مناسب و راهکارهای قانونی مرز دزلی که رهبر معظم انقلاب هم تأکید ویژه ای بر آن دارند را باز کنند.
این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: گذرگاه های قانونی غرب کشور اهمیت بالایی دارند و جمعیت یک میلیون نفری این منطقه نیازهای اولیه خود را با توجه به این گذرگاه ها برطرف می کنند.
وی با تاکید بر این که مردم غرب کشور همواره شکرگذار نعمت های نظام جمهوری اسلامی ایران هستند، تصریح کرد: امنیت پایدار در غرب کشور حاصل شکرگذاری نعمت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران است که به سختی به دست آورده است.
محمدی با بیان این که حجم قاچاق مرزهای غربی کشور کمتر از 9 درصد است، افزود: این حجم قاچاق در مقایسه با سایر مرزهای کشور بسیار اندک است.
وی با بیان این که مسئولان اجرایی باید در زمینه واردات مرزی اقدام های لازم را انجام دهند، تصریح کرد: تامین اعتبار برای طرح های استانی استان‌های مریوان و سروآباد یکی از موضوع های مهم است که مسئولان استانی و کشوری باید در راستای تحقق این موضوع گام بردارند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس افزود: وزیر آموزش و پرورش باید برای تخصیص اعتبار طرح‌های فرهنگی دور سوم سفرهای استانی هیات دولت اقدام های لازم را انجام دهد.

كد خبر: 616 تعداد بازدید خبر: 941 چاپ خبر ارسال خبر به يك دوست

  نظرات (4)
 1 نویسنده مهرابی, تاريخ 02-07-1390
باسلام 
لطفا"  
وضعیت کوچه های مریوان راکه توسط مخابرات وسازمان آب وشرکت گاز به کلی تخریب شده اند بررسی کنید  
سوال؟ میدانیم که مسئول پیگیری این مشکلات مردم شهردار محترم است اما چکار کنیم که این عزیز با وجود اینکه هزینه آسفالت را از آن شرکتها گرفته . باز هم دست به دامان مردم مظلوم وفقیر نشین شده وگفته هر خانواده باید در ازای یکمتر کوچه 15هزار تومان به شهرداری پرداخت نمایند. آیا خواسته این مقام از مردم که باید منتظر باشند تا یارانه واریز شود تا به شهردار محترم پرداخت نمایند و عمران شهری را به حساب فعالیت خود ثبت نمایند . مریوان -روبروی مسجد جامع- کوچه های امانت-حقیقت- مهرو.........
 2 نویسنده مهرابی, تاريخ 02-07-1390
با سلام وآرزوی توفیق  
جناب آقای محمدی  
سفر به منطقه اورامان را فراموش کرده اید. 
اگر امکان داره لطفا" از پروژه 30ساله بلبر-نوین بازدید بفرمایید چون باشروع زمستان تعطیلی پروژه نیز شروع میشود.بالاخرهآسفالت کی شروع میشود.
 3 نویسنده مهرابی, تاريخ 02-07-1390
باسلام خدمت جناب اقای مهندس اقبال محمدی نماینده محترم  
اززحمات دلسوزانه حضرتعالی در راستای شکوفایی منطقه سپاس 
سوال؟وضعیت سدبلبر چی شد؟ انگاری آن را فراموش کرده اید قرار براین بوددر هفته دولت کلنگ زنی شود چون فعالیت تحقیقاتی آن تمام یا در حد 95درصد است. با تشکر
 4 خسته نباشید
نویسنده سید پیمان حسنی, تاريخ 03-06-1390
من همواره اخبار مهندس محمدی را پیگیری میکنم اینکه ایشان همیشه با صراحت و شجاعت صحبت میکنند قابل تحسین است پیشنهاد من اینست از امار و اطلاعات بیشتر بهره گیری نمایند این 9 درصدارزش نطق را چند برابر کرد. یک بررسی اماری بالحاظ کردن متغیرهای اساسی و مقایسه انها میتواند بسیار موثر باشد

  • نظرتان را در مورد این خبر با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگي:
پست الکترونیکی:
عنوان نظر:
متن نظر:

کد داخل کادر را وارد کنید* Code