تصاویر

آمار بازدید سایت

بازدید امروز :1
بازدید ديروز :228
بازدید ماه :5395
کل بازدیدها :407049

کتاب مهمترین ابزار توسعه فرهنگی در جامعه است
08 مهر 1390
Imageنماینده مردم شهرستانهای مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم حمایت از کتابخانه های عمومی گفت: مهمترین ابزار توسعه فرهنگی در هر جامعه ای کتاب است.
اقبال محمدی ظهر پنجشنبه در مراسم اختتامیه ششمین گردهمایی کارشناسان کتابخانه های مشارکتی کشور که به مدت دو روز در مریوان برگزار شد، اظهار داشت: کتابخانه های عمومی در راستای ایفای نقش موثر خود به حمایتهای بیشتری از سوی سایر نهادهای و دستگاه های اجرایی نیاز دارند.
وی ادامه داد: خوشبختانه کتابخانه های عمومی استان کردستان در سالهای اخیر به خوبی و با جذب مخاطب بسیار نقش خود را در توسعه فرهنگی استان به خوبی ایفا کرده اند و با توجه به ظرفیتهای استان زمینه برای توسعه و تقویت فعالیتها در این بخش همچنان وجود دارد.
محمدی در ادامه با اشاره به وظیفه پرسنل و افراد فعال در این بخش عنوان کرد: کتابداران وظیفه خطیری در توسعه فرهنگ کتابخوانی و نهادینه کردن این فرهنگ مطلوب در میان اقشار مختلف جامعه ایفا می کنند.
نماینده مردم شهرستانهای مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم جذب خیرین کتابخانه ساز، افزود: باید با اطلاع رسانی لازم و مفید نسبت به جلب مشارکت خیرین  اقدام کرد و انگیزه آنها را در مشارکت عمومی افزایش داد.
وی عنوان کرد: اطلاع رسانی و جذب مشارکت عمومی به منظور توسعه نهاد کتابخانه های عمومی از وظایف مهم کتابداران و کارکنان کتابخانه های عمومی به شمار می آید که باید بیشتر به آن توجه شود.
محمدی همچنین نقش رسانه ملی را در نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی مهم ارزیابی کرد و یادآور شد: رسانه ها پل ارتباطی میان کتابخانه ها و مردم هستند که باید از این ظرفیت استفاده شود.
وی در پایان با اشاره به حمایت نمایندگان مجلس و دولت از کتابخانه های عمومی اظهار داشت: در برنامه پنجم و همچنین چشم انداز 1404 نیز به بخش فرهنگ توجه ویژه ای شده است.

كد خبر: 633 تعداد بازدید خبر: 617 چاپ خبر ارسال خبر به يك دوست

  

  • نظرتان را در مورد این خبر با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگي:
پست الکترونیکی:
عنوان نظر:
متن نظر:

کد داخل کادر را وارد کنید* Code