تصاویر

آمار بازدید سایت

بازدید امروز :1
بازدید ديروز :228
بازدید ماه :5395
کل بازدیدها :407049

مریوان قطب تئاتر خیابانی کشور/ کردستان ظرفیت میزبانی رویدادهای فرهنگی را دارد
29 مهر 1390
Imageنماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، شهر مریوان را قطب اصلی تئاتر خیابانی در کشور عنوان کرد و خواستار توجه بیشتر برای تقویت برگزاری جشنواره های مختلف در این بخش شد.
اقبال محمدی در جریان دیدار با هنرمندان شرکت کننده در ششمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان و تماشای یکی از نمایش های حاضر در بخش مسابقه این جشنواره بیان کرد: مریوان قطب اصلی تئاتر خیابانی در کشور است و باید زمینه های مناسب برای تقویت برگزاری جشنواره های مختلف در این عرصه فراهم شود.


وی ادامه داد: در حالی برای دیدن نمایش های حاضر در ششمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان افراد زیادی حضور یافته و مردم از آنها استقبال می کنند که نمی توان مانند این استقبال در سایر استانها و شهرهای بزرگ در کشور را نیز پیدا کرد و به دلیل استقبال مردم فرهنگ دوست مریوان می طلبد که از تمامی ظرفیت های این بخش به نحو مناسب بهره برداری شود.
نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد با اشاره به لزوم تقویت و حمایت از برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری در شهرهای مختلف استان کردستان بیان کرد: کردستان ظرفیت های بسیاری در بخش های مختلف فرهنگی و هنری در اختیار دارد که باید از این ظرفیت ها به نحو مناسب و شایسته بهره برداری شود و از مشارکت و همراهی مردم در این بخش نیز به نحو احسن استفاده شود.
وی برگزاری ششمین جشنواره تئاتر خیابانی به صورت بین المللی با حضور گروه های خارجی را یکی از رخدادهای بسیار خوب در حوزه فرهنگ و هنر استان کردستان برشمرد و گفت: حضور گروه های خارجی در جشنواره ششم یکی از آرزوهای هنرمندان فعال شهرستان مریوان و تئاتر کردستان را عملی کرد و انتظار می رود که با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این روند در سالهای آینده نیز ادامه داشته باشد.
محمدی توجه به برنامه های فرهنگی و هنری را یکی از نیازهای اصلی در عصر حاضر عنوان کرد و ضمن تاکید بر حمایت بیش از پیش از هنرمندان استان کردستان عنوان کرد: بدون شک نیاز به برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری در استان مرزی کردستان بیش از سایر مناطق کشور احساس می شود و مسئولان باید با درک این موضوع نگاه جدی تری به این بخش داشته باشند.
ششمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از 20 مهر ماه در معابر عمومی، پارک ها و مدارس شهر مریوان آغاز شده و 24 مهر ماه با حضور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از گروه های برتر این جشنواره تجلیل و تقدیر می شود.

كد خبر: 646 تعداد بازدید خبر: 571 چاپ خبر ارسال خبر به يك دوست

  

  • نظرتان را در مورد این خبر با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگي:
پست الکترونیکی:
عنوان نظر:
متن نظر:

کد داخل کادر را وارد کنید* Code