تصاویر

آمار بازدید سایت

بازدید امروز :18
بازدید ديروز :228
بازدید ماه :5412
کل بازدیدها :407066

سیزدهمین نطق نماینده مریوان وسروآباد مورخ 90.8.23
29 آبان 1390
Imageنماینده مریوان و سروآباد با اشاره به اینکه نظارت بر حسن اجرای قانون بر عهد قوه مقننه است، گفت: چرا لوایح بودجه سالانه طبق جدول زمان‌بندی به مجلس تقدیم نمی‌شود تا پروژه‌ها به موقع اجرا شوند. قبال محمدی نماینده مردم مریوان و سروآباد در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس، با محکوم کردن گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اظهار کرد: این گزارش حاکی از نظرات آمریکا و صهونیست‌ جهانی بوده است.  وی تصریح کرد: ملت‌های جهان بدانند که ما مردم ایران از هر قوم و قبیله‌ای با تجربه 32 سال مقاومت، همیشه در صحنه بوده و به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری لبیک می‌گوئیم و اجازه دخالت دشمنان درامور داخلی را نخواهیم داد و از دستاورد‌های علمی ـ تحقیقاتی دانشمندان ایرانی در زمینه نانو تکنولوژی، بیوتکنولوژی و انرژی هسته‌ای دفاع می‌کنیم. 


نماینده مردم مریوان و سرو‌آباد در ادامه با تاکید بر نظارت بر حسن اجرای قانون اظهار کرد: بر اساس اصل 58 قانون اساسی، وضع قانون و نظارت بر حسن اجرای آن بر عهده قوه مقننه است و سایر قوا موظف به اجرای قانون هستند. 
محمدی خاطرنشان کرد: رییس جمهور در حدود وظایف و اختیارات به موجب قانون اساسی از قبیل اصول 122 و 123 در برابر ملت، رهبر و مجلس مسئول است و طبق اصول 85 و 138 هیأت دولت مکلف است مصوبات خود را به مجلس جهت نظارت تطبیق با قوانین ارسال دارد. 

وی افزود: سئوال اینجاست، چرا در خصوص اساسنامه خصوصی‌سازی و برخی از آیین‌نامه‌های اجرایی و قوانین وضع شده از قبیل قوانین تعیین تکلیف چاه‌های فاقد پروانه، قانون تمدید بازنشستگی با 25 سال سابقه، ماده 13 و تبصره‌های مربوط به قانون آزادگان و جانبازان و .... تاکنون اقدامی صورت نگرفته است. نماینده مردم مریوان و سروآباد اضافه کرد: ابلاغ ضوابط اجرایی بودجه، به منظور شفاف‌سازی و تسهیل در اجرای آن است، چرا آیین نامه اجرایی مورد انتظار قانون‌گذار نادیده‌ و در حد یک دستورالعمل یا بخشنامه تنزل یافته است؟ چرا لایحه‌های بودجه سالانه طبق جدول زمانبندی به مجلس تقدیم نمی‌شود تا پروژه‌ها به موقع اجرا شود. 

محمدی یادآور شد: چرا باگذشت 6 ماه از سال هنوز موافقت‌نامه برخی پروژه‌ها مبادله نشده و پروژه‌های ملی و استانی تعطیل شده است، در صورتی که در استان‌های سردسیر و کوهستانی عملا کار عمرانی و به خصوص آسفالت راه‌ها امکان‌پذیر نیست. وی ادامه داد: چرا قانون بازنشستگی قبل از موعود و کارکنان با 25 سال سابقه اجرا نمی‌شود، عدم رفع مشکلات اجرایی، واگذاری سهام عدالت و عملی نشدن تعهدات دولت در خصوص یارانه‌ها به خصوص در بخش تولید در سال گذشته و جاری و آینده تاریک در مصرف سرمایه‌ ملی و درآمد‌های نفتی و چرخ غلط مدیریت و به یغما بردن سرمایه‌ ملی توسط عده‌ای معدود در قالب‌ هیات مدیره ومدیرعامل و نوعی تداوم مدیریت دولتی در بحث شرکت‌های واگذار شده و عدم رعایت قانون تجارت در توزیع سود سهام عدالت و عدم ذخیره 20 درصدی درآمد نفتی در صندوق توسعه ملی موجب رکورد اقتصادی شده است. 

نماینده مردم مریوان و سروآباد در ادامه سخنان خود اظهار کرد: عدم اجرای قانون استفاده از تسهیلات صندوق ارزی برای حمل و نقل ریلی و متروی شهر ما و شفاف‌ نبودن منابع پرداخت نقدی یارانه‌ها دیگر نکاتی است که باید در بعد نظارتی بر آن توجه جدی شود. وی خاطر نشان کرد: چه کسانی و چگونه توسط رانت خواران اقتصادی و دریافت‌کنندگان تسهیلات کلان بانکی حمایت می‌شوند، در صورتی که متقاضیان وام در بخش تولید برای دریافت 10 تا 50 میلیون تومان سال‌ها در پشت درب بانک گردن کج می‌کنند و موفق به دریافت آن نمی‌شوند، در حالی که یک ساعته بدون حضور متقاضی پرونده تسهیلات رانت خواران تکمیل و مبالغ کلان به حساب آنان واریز می‌شود. 

محمدی در ادامه با اشاره به برخی مسائل حوزه انتخابیه خود اظهار کرد: به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری تذکر می‌دهیم تا نسبت به مبادله موافقت نامه‌ها، پروژه‌های ملی و استانی و تامین و تخصیص به موقع اعتبارات مصوبات به خصوص در استان‌های سردسیر ترتیبی اتخاذ کنند تا دستگاه‌های اجرایی و وزارت‌خانه‌ها نسبت به اتمام به موقع پروژه‌های در دست اجرا و نیمه‌تمام و شروع پروژه‌های جدید اقدام نمایند. وی افزود: هم‌چنین از قوه قضائیه و وزارتین دادگستری و کشور درخواست دارم نسبت به برخورد قاطع و قانونی و صدور حکم در کوتاه‌ترین زمان برای افراد خاطی که موجب اخلال و سلب امنیت می‌شوند، اقدام عاجل نمایند. 

نماینده مردم مریوان و سروآباد در پایان به وزارت ارتباطات و سازمان تامین اجتماعی و شرکت مخابرات تذکر داد و گفت: قانون بیمه کارگزاران مخابرات و روستایی که 2 سال از تصویب آن گذشته و در بودجه 89 و 90 اعتبار داده شود، اجرایی شود


كد خبر: 677 تعداد بازدید خبر: 762 چاپ خبر ارسال خبر به يك دوست

  

  • نظرتان را در مورد این خبر با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگي:
پست الکترونیکی:
عنوان نظر:
متن نظر:

کد داخل کادر را وارد کنید* Code