تصاویر

آمار بازدید سایت

بازدید امروز :1
بازدید ديروز :228
بازدید ماه :5395
کل بازدیدها :407049

یادی له شه هیدانی هه لبجه
24 اسفند 1394
پێشکه ش بە ساواکانی هە ڵبجە کە ئەگەر دایکان و باوکانیان تاوانبار بوون ، خۆ ساواکان بێ تاوان بوون...

پێشکە ش بە دارە پڕوازەکان کە ئەگەر بڵێن مندالان بەرهەمی تاوان بوون ، خۆ دارەکان بێ تاوان بوون...

پێشکە ش بە بەرد و کە ژو کێوە سووتاوەکان کە ئە گە ر بلێن دارەکان گیاندار بوون ، خۆ کێوەکان بێ گیان بوون...

پێشکە ش بە هەورامانم کە یە کە م ماڵێک بوو ئاوارە کانی لە باوەشی گە رمی خۆی پەنادا...

تورم در جامعه به صورت یک مساله اجتماعی
22 اسفند 1394
همواره یکی از اولویت ها و شعارهای نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری و حتی نمایندگان مجلس شعارهای اقتصادی آنان به ویژه کاهش نرخ تورم و گرانی است. بی اعتمادی شدید اقشار مختلف مردم نسبت به آمار اعلام شده نرخ تورم حکایت تازه ای نیست،حتی زمانی که در تاکسی نشسته ایم یا در مهمانی حضور داریم و رادیو یا تلویزیون نرخ تورم را اعلام می کند فوراً همگی آمار اعلام شده را تکذیب می کنند و این مسئله نه تنها در عامه مردم حتی در بسیاری از اقشار تحصیل کرده نیز رواج دارد بطوریکه تورم در جامعه به صورت یک مساله اجتماعی در آمده است.
هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در ایران
22 اسفند 1394

روز درختکاری یکی از روزهای سال است که در آن مردم تشویق به کاشتن نهال می‌شوند. این روز در چندین کشور گرامی داشته می‌شود.

بمباران شیمیایی قلعه جی در 19 اسفند 1366
20 اسفند 1394
 به گزارش خبرنگار زریوار خبر، سال گذشته اسنادی در آمریکا منتشر شد که این کشور از حمله شیمیایی صدام علیه کشورمان ایران خبر داشته است. از این رو با سفر به روستای قلعه جی در 20 کیلومتری شهر مریوان یادی از مردمان غیور کردستان و روستای شیمیایی شده قلعه جی کردیم.
مبارزه سنجرخان وزیری با روسها
20 اسفند 1394
به گزارش از نوای آبیدر، سنجرخان وزیری معروف به سردار اکرم فرزند حاج یوسف مالک روستای نران از توابع شهر سنندج و فرزند جیران خانم از خانواده اردلان (خاندان حاکم کردستان) و فرزند چهارم از 9فرزند خانواده است. بعد از فوت پدر به علت خصومت برادرانش با وی (سنجرخان و یکی از برادرانش از مادری دیگر بودند) مجبور به ترک روستا و زادگاه خود می‌گردد و بعد از خریداری کردن زمینی در میانگروران و احداث روستایی درهمان محل مشغول به کار کشاورزی و دامداری و زندگی خود می‌شود و با در اختیار گذاشتن خانه و زمین به کشاورزان عده‌ای از مردم همان منطقه را به دور خود جمع می‌کند و همزمان با کارهای کشاورزی و دامداری رعیت و افراد روستای خود را به کار یادگیری سواری و آموختن فنون جنگاوری وامیدارد.
سال 1394 یک سال تاریخی و به یاد ماندنی برای ملت ایران بوده است
19 اسفند 1394
به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در هشتمین نشست خبری خود با رسانه‌های داخلی و خارجی که در سالن اجلاس سران برگزار شد، طی سخنانی گفت: روزهای پایانی سال 1394 را سپری می‌کنیم، به اعتقاد بنده سال 1394 یک سال تاریخی و به یاد ماندنی برای ملت ایران بوده است. از آن آغاز سال که طلیعه‌اش تعامل سازنده با جهان بود و اولین قدم مهم در توافق هسته‌ای در لوزان را شاهد بودیم.
بابک زنجانی و همدستانش به اعدام محکوم شدند
19 اسفند 1394

به گزارش فارس، نود و سومین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه با حضور نمایندگان رسانه‌های داخلی برگزار شد. این نشست که آخرین نشست سال 94 بود همراه با خبرهای داغ و تازه‌ای از پرونده‌های قضایی بود که در زیر می‌خوانید.

پیش کنگره امام شافعی(رح) در شهرستان مریوان
12 اسفند 1394
 نخستین پیش کنگره امام شافعی(رح) با حضور علما و روحانیون برجسته اهل سنت مریوان و استان کردستان و همچنین مهمانان خارجی اهل سنت در روز سه شنبه 18 اسفند ماه سالجاری در دانشگاه آزاد این شهرستان برگزار می شود.
انتخاب نماینده در دور دوم حساستر و نیاز به بررسی دقیق دارد
12 اسفند 1394
هنگام بحث انتخابات به طور طبيعي سخن از مواردي به ميان مي آيد كه بايد كاملا روشن و مشخص شود. اين موارد ممكن است ازجمله مواردي باشد كه يك شهروند دغدغه آن را دارد و يا مي خواهد آن را در خصوص كانديداها بداند. از جمله مواردي مانند:1- چرا اين كانديدا به ميدان آمد؟ 2- هدف و نيت او چيست؟ 3- چه برنامه هايي دارد؟ 4- كدام دسته منافع را در اولويت قرار مي دهد؟ منافع جمعي يا فردي؟ منافع اطرافيان نزديك خويش يا منافع شهر و مليت خويش؟ 5- آيا از اختيارات و وظايف نمايندگي اطلاع و تسلط كافي دارد؟ يا قوانين و مقررات كشور را بلد است يا نه؟ 7- از وضعيت كنوني شهر خود و آنچه در آينده مي تواند باشد خبر دارد و براي آن برنامه ريزي كرده است؟ 6- آيا مي داند جوانان و اقشار مختلف مردم چه نيازها و دغدغه هايي دارند و مردم با چه فكر و روياهايي سر بر بالين مي گذارند؟
ایجاد کارخانه صنایع تبدیلی و بسته بندی در مریوان و سروآباد ضروری است
12 اسفند 1394
 در سالجاری 11 هزار تن انگور در تاکستان های مریوان انگور سیاه برداشته شده است که حدود 10 درصد از محصول تولیدی به صورت تازه خوری و 90 درصد باقیمانده برای فرآوری توسط کارخانجات صنایع تبدیلی خریداری می شود. با توجه به شرایط اقلیمی  شهرستانهای مریوان و سروآباد غیر از تولید انگور قطب تولید انواع میوه های باغی است و اشتغال و درآمد بالغ بر 40 درصد مردم منطقه را به خود وابسته کرده است.علی رغم زحمات فراوان از درآمد سالیانه ناچیزی بهره مند می شوند.هرچند  اینجانب دوران نمایندگی مجلس هشتم به جد پیگیر ایجاد کارخانه صنایع تبدیلی درحوزه انتخابیه ام بودم  و طرح توجیهی آنرا تهیه و گزارش مکتوب آن آماده می باشد،اما بعلت عدم آمادگی سرمایه گذار در بخش خصوصی و کارشکنی بعضی از مسئولین این مهم تحقق نیافت.
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > آخر >>